Sylwester "Lady B" i "Chopina"
03.01.2000
Ośrodek Śledzenia Rejsu jachtu "Lady B" informuje, że za uczynnym pośrednictwem stacji radiowej Roberta Krasowskiego uzyskano wiadomości od kpt. Krzysztofa Baranowskiego.
Łączność na częstotliwości 14.273 MHz, 31 grudnia 1999, godzina 2330. Jacht na pozycji 2 stopnie S i 112 stopni W. Pogoda dobra, prędkość wiatru 12-15 węzłów z E. Jacht płynie z prędkością 6 węzłów, kurs 250 stopni. Operator stacji krajowej KB2PNM rozmawiał nie tylko z Krzysztofem ale też jednocześnie z żaglowcem "Fryderyk Chopin". Podczas rozmowy trwały przygotowania do świętowania Nowego Roku według czasu polskiego. Szampan czekał na koniec sesji łacznościowej. Robert przekazał życzenia z Polski Krzysztofowi i Ks. Kazimierzowi na "Chopina".
Załogi obu jednostek przesyłają do Polski serdeczne życzenia pomyślności - rodzinom, przyjaciołom i sympatykom. Do życzeń w obie strony dołączają się Robert i niżej podpisany.
Przy okazji Robert przekazał na "Lady B" informacje o Ludomirze Mączce (s/y "Maria"), który żegluje gdzieś koło wybrzeży Brazylii. Niestety, łaczności z Ludomirem nie daje się nawiązać bo radiostacja na "Marii" jest zepsuta. Dziękuję Robertowi, przesyłam życzenia noworoczne Krzysztofowi, wraz z informacją, że wszystkie wiadomości "idą w Polskę". Najaktywniejszy jest "Dziennik Bałtycki" - red. Jacek Sieński.

JERZY KULIŃSKI