Powrót na główną stronę     Skocz do archiwum

Cutty Sark - dementi!    30.08.2000


Pamiętacie jak to pytano Rumiana czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody ? Histora się powtórzyła. Wiadomość od Rzecznika MW, otrzymana okręzną drogą wygląda na nieco niedokładną (jak w dowcipie Rumiana). Lektura zamieszczonego na www.kulinski.zagle.pl spowodowała taką oto reakcję jednego z moich Czytelników:

"Panie Jerzy, Proszę o zdementowanie informacji zamieszczonej na Pana stronie internetowej dotyczącej wygrania przez jacht TORNADO po raz drugi regat Cutty Sark w klasie CIII. Otóz w klasie CIII, w łącznej klasyfikacji, wygrał jacht "SARMATA II" dowodzony przez kapitana Macieja Maciejewskiego (1 miejsce w wyścigu I na trasie Gdańsk-Helsinki i 4 miejsce w wyścigu II na trasie Sztokholm-Flensburg). Byłem we Flensburgu na rozdaniu, widziałem kto dostał puchar i nawet miałem przyjemność z niego wypić szampana za zwycięstwo. Jacht TORNADO wygrał jedynie II etap regat Cutty Sark, w pierwszym zajął odległą pozycję jak na taką wspaniałą regatową maszynę. Z góry dziękuję, Maciej Biegaj j.st.m. III oficer S/Y SARMATA II z załogi, która przeprowadzała jacht do Polski (wpłynięcie do Gdyni 15.08 o godź 1215.)"

Inny z moich wiernych Czytelników zwrócił uwagę na "literówkę" - nazwisko kapitana "Torpeda", przepraszam "Tornada" brzmi Polański. Ale to też rzecznikowi paleć się poślizgnął na klawiaturze a ja przeoczyłem błąd - klikając "prześlij dalej". Przepraszam wszystkich zainteresowanych.
Jerzy KulińskiNapisz do autora informacji w serwisie


Hosting, serwery, konta www