Jerzy Kuliński zaprasza na "Tagi Turystyczne Kaszuby" w Gdyni
04.02.2000
Ja, niżej podpisany - Jerzy Kuliński mam zaszczy zaprosić wszystkich Przyjaciół, Czytelników, Grupowiczów SIZ i Pozostałych Zainteresowanych na stoisko "KULIŃSKI" na "Targach Turystycznych Kaszuby", które odbędą się w Gdyni w dniach 25-27 lutego 2000.
Adres Targów: WTC EXPO, ul Tadeusza Wendy 7/9 (5 minut pieszo od dworca kolejowego) Gdynia.. Na rzeczonym stoisku prezentować będę (jeszcze wilgotne) egzemplarze nowej locji żeglarskiej "ZALEW WIŚLANY". Formalnie jest to drugie wydanie, ale z poprzedniego pozostało niewiele - nazwiska autorów (Jerzy i Marco Kulińscy) oraz ów tytuł. Książka ma 240 stron, mnóstwo planów, mapek i fotografii (nawet lotniczych). Zawiera opisy wszystkich portów i przystani Zalewu Wiślanego, nawet tych najrzadziej uczęszczanych jak Jagodna, Kamienica Elblaska, Kupta czy Nadbrzeże. Jest tam sporo o projekcie kanału żeglownego w poprzek Mierzei Wislanej (pisaliśmy już o tym w lutowym numerze "30 dni". W niedzielę 27 lutego o godzinie 1100 na terenie wystawowym bedę miał pogadankę o Zalewie Wiślanym i perspektywach jego żeglarskiej aktywizacji - głównie w aspekcie zwabienia najambitniejszych szuwarowców. Będą wyświetlane przeźrocza. Na stoisku - moim stałym gościem i "współeksponatem" będzie kpt. Marian Lenz, z którym obaj reprezentowac bedziemy nasz rodzinny miesiecznik "Żagle", z którym współpracujemy już kilkadziesiąt lat. Kapitan Lenz prezentować będzie także oferty atrakcyjnych charterów na Morzu Śródziemnym.
Do zobaczeniu na Targach! Następna okazja to drugi i trzeci dzień Targów "Wiatr i Woda" (stoisko "Żagli" oczywiście)! Żyjcie wiecznie!

JERZY KULIŃSKI