Powrót na główną stronę     Skocz do archiwum

Kogo na nowego Prezesa PZZ?    28.12.2000


Święta, Święta, Sylwester, Nowy Rok i marcowy Sejmik Wyborczy PZŻ tuż, tuż. Spróbujmy już teraz pobawić się w prognozy, kogo polscy żeglarze najchętniej widzieli by jako przyszłego Prezesa, komu chcieli by powierzyć tą nie tylko zaszczytną funkcję, ale po którym mozna by się spodziewać, że załatwi jeszcze kilka naszych spraw. Tylko mi nie piszcie, że Wam to zwisa, że wybory ukartowane, a Związek czym innym żyje... Nawet, jeśli to prawda, półprawda lub nieprawda - brak zaangażowania środowiska sprzyja wybieraniu facetów, którzy wybranymi być nie powinni. Nie piszcie, ze nie należycie do klubów i nie macie wpływu na to czyje nazwiska znajdą sie na kartkach wyborczych. Wiecie (a jak nie wiecie to się dowiedźcie) kto z Waszego okręgu jest delegatem. Porozmawiajcie z delegatami dając wyraźnie do zrozumienia jakie są Wasze preferencje. Naciskajcie na delegatów (ale tak aby byli w stanie głosować!) aby popierali ludzi, którzy będą chcieli i potrafili reprezentować Wasze interesy. Jakie interesy? O tym czytujecie stale na tej stronie.

Inicjując zabawę w akcję "nominowań" przedstawiam Wam prowokacyjnie kilka nazwisk, z których niektóre bardzo mi się podobają, inne mniej, a jeszcze inne to właśnie owa..... prowokacja. "Kto jest - kto" to oczywiście to moja tajemnica. Lista nie jest kompletna i liczę, że oprócz opinii o podobąjacych (lub odwrotnie) kandydaturach przyślecie propozycje innych, którzy Waszym zdaniem by się nadawali i podołali. A więc lista w "porzadku analfabetycznym". Personalia respondentów pozostaną tylko do mojej wiadomosci. Piszcie do mnie w tej sprawie do końca stycznia. Później zrobię z tego "zbiorówkę" i poznacie wyniki plebiscytu (prawyborów?). Jeśli wolicie - to możecie odpowiedzi nadsyłać na fax (058)341.14.67.

- Krzysztof Baranowski, kpt., obieżyświat, manager
- Tomasz Chodnik, jstm. żeglarz samotnik
- Andrzej Dębiec - komandor Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy w Gdańsku
- Wiesław Kaczmarek - członek Zarządu PZŻ, były (i pewnie przyszły) minister
- Wiktor Leszczyński, kpt żaglowców
- Mariusz Mańkowski, kpt, żeglarz zawodowy
- Jerzy Maćkowiak, kpt.,konstr.jachtów, komandor "NEPTUNA", szef ZNT PZŻ
- Waldemar Mieczkowski, kpt.szef CWM ZHP
- Bogdan Olszewski, kpt. żeglarz zawodowy, pracownik naukowy AWF
- Wiesław Rogala, kpt.zaw.i jacht. - prominent PZŻ
- Norbert Szymała, jstm. p.o. Prezesa Komisji Szkolenia PZŻ
- Hubert Terentiew, st.jacht. żeglarz morski bardzo małej łódki, prawnik
- Stanisław Tołwiński, kpt.,obecny Prezes PZŻ
- Ludwik Vogt - kpt, poprzedni Prezes PZŻ, człowiek interesu.
- Adam Woźniak - kpt, prac. naukowy AWF

Wyżej wymienieni nie zgłosili swych kandydatur, ale jako "osoby publiczne" muszą się pogodzić, że zabawimy się w przymiarki kto by nam pasował. Żyjcie wiecznie! Jerzy KulińskiNapisz do autora informacji w serwisie


Hosting, serwery, konta www